Westgate Lighting LF3-300CW-SF
LF3-300CW-SF Product Description
ELECTRICAL SPECIFICATIONS:Voltage: 120~277 volts, 60Hz AC
Wattage: 300W
Other wattages: 80W, 100W, 150W, 300W
Power factor: .9~.97
LIGHTING SPECIFICATIONS:
LED type/brand: Philips Lumileds LEDs
Total lumens: 34017lm and 30857lm
100 lumens per watt
Dimmable
Color temperature: 3000K/ 5000K
Color rendering index: 82 ~ 84
Beam angle: 110º
Operating temperature: -20ºC (-4ºF) to 40ºC (104ºF)
100% dip-tested under load