Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : GPX-18-60W-MCTP-BM
BRAND : Westgate
Category : LED Outdoor Lighting
Request A Quote
View full details
Westgate GPX-18-60W-MCTP-BM
GPX-18-60W-MCTP-BM Product Description
SPECIFICATIONS:
:: Voltage: 100-277V AC 50/60Hz
:: Wattage: 18W/30W/45W/60W
:: Power Factor: 0.95
:: Efficacy: 150LM/W
:: Aluminum Housing, Outdoor Powder Coated
:: Bell Mount Pole Adapter/Bracket goes on up to 2" Round Poles
:: Programmable Bi-Level Motion Sensor & Emergency Backup Options
:: Operating Temperature: -86°F~122°F
:: IP Rating: IP66, Suitable for Wet Locations
:: 7-Year Warranty
:: Multi CCT and Power: Selectable Switch Inside of the Fixture
:: Dimmable: 0~10V Dimming