Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : CRLE10-HO-26-40W-MCTP-WH
BRAND : Westgate
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
Westgate CRLE10-HO-26-40W-MCTP-WH
CRLE10-HO-26-40W-MCTP-WH Product Description
SPECIFICATIONS:
:: Voltage: 120V AC
:: Output Voltage: 36VDC
:: Power Factor: >0.90
:: Wattage: 26W/32W/40W
:: Efficacy: 100 LPW
:: Total Harmonic Distortion: ≤15 %
:: 2FT Flex Whip With Push-in Connector
:: 16” Earthquake Safety Cable Incl.
:: Mounting Options: Recessed
:: Temperature Rating: Designed To Operate in Temperatures 113°F
:: No IC-Rated
:: Suitable For Damp Locations
:: 5-Year Warranty
:: MCTP: The Switch Is On The Light Engine
:: Dimming: 0~10V Dimmable