WestGate LHB2-50W-30K 50W UFO High Lumen Mini High Bay 3000K
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LHB2-50W-30K
BRAND : Westgate
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
Westgate LHB2-50W-30K
LHB2-50W-30K Product Description
50W UFO High Lumen Mini High Bay 3000K
SPECIFICATIONS:
TECHNICAL SPECIFICATIONS:
:: Housing: Aluminum heat sink, White finish
:: PC Reflector Included
:: Voltage: 120-277V AC; 60Hz AC
:: Cord type: 6’ SJTW 18/3 AWG cable
:: Efficacy: 135LM/W
:: CRI: >80
:: Power Factor: ≥0.9
:: Beam Angle: 110º
:: THD: <20%
:: 0~10V Dimming