Visual Comfort Architectural SLPD55230ALBNR-277 Modern Sean Lavin Collier Alabaster 48 LED Pendant with Remote Mount Driver CCT 3000K - Voltage 277V - Finish Polished Nickel
Available: In stock
SKU : SLPD55230ALBNR-277
View full details
Visual Comfort Architectural SLPD55230ALBNR-277
SLPD55230ALBNR-277 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: SLPD55230ALBNR-277
UPC: 0191963392483
Finish: Polished Nickel
Color Rendering Index: 90
Color Temperature: 3000K
System: Remote
Voltage: 277V
Lumens: 904
Wattage: 16.4W
Lamping Category: LED
Length: 2"
Width: 2"
Height: 51.6"
Min Hanging Height: 51.6"
Max Hanging Height: 54.6"
Cord Length: 144"