Visual Comfort Architectural SLPD55127ALBNR-277 Modern Sean Lavin Collier Alabaster 36 LED Pendant with Remote Mount Driver CCT 2700K - Voltage 277V - Finish Polished Nickel
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : SLPD55127ALBNR-277
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural SLPD55127ALBNR-277
SLPD55127ALBNR-277 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: SLPD55127ALBNR-277
UPC: 0191963392155
Finish: Polished Nickel
Color Rendering Index: 90
Color Temperature: 2700K
System: Remote
Voltage: 277V
Lumens: 678
Wattage: 12.3W
Lamping Category: LED
Length: 2"
Width: 2"
Height: 38.9"
Min Hanging Height: 38.9"
Max Hanging Height: 41.9"
Cord Length: 144"