Visual Comfort Architectural SLCH38727B-277 Sean Lavin Lassell 27 Light 12.6 inch Nightshade Black Chandelier Ceiling Light in 277V, 2700K, 97.2W
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : SLCH38727B-277
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural SLCH38727B-277
SLCH38727B-277 Product Description
Features:
Aluminum construction
Clear crystal tapered shades
Crystal included
108" of hanging cord included
Integrated 2700K LED lighting
Capable of being dimmed
Rated for damp locations
Title 20 and Title 24 compliant
Covered by Visual Comfort's 5 year manufacturer warranty
Dimensions:
Height: 5-13/16"
Minimum Height: 16-5/8"
Maximum Height: 112-5/8"
Width: 44-1/2"
Depth: 12-5/8"
Product Weight: 91.5 lbs
Cord Length: 108"