Visual Comfort Architectural EMTH11LLON120ELVB Element EMTH 1x1 LED Multiples Trimmed Housing – 12W – Flangeless – Black – Non-IC Airtight
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : EMTH11LLON120ELVB
Category : LED Recessed Housing
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural EMTH11LLON120ELVB
EMTH11LLON120ELVB Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: EMTH11LLON120ELVB
Light Modules and Trim sold separately
Finish: Black
Type: Trimmed
Size: 1 x 1
Ceiling Appearance: Flangeless
Wattage: 12W Low Output
Voltage: 120V
Driver: Standard phase dimming (Down to <1%)
Housing Rated: Non- IC Airtight
Length: 9.9"
Width: 8.7"
Height: 5.8"