Visual Comfort Architectural EMOH11LLON120ELVW Element EMOH 1x1 12W LED Multiples Open Housing – Non-IC Airtight – 120V – Flangeless Ceiling Appearance – White Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : EMOH11LLON120ELVW
Category : LED Recessed Housing
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural EMOH11LLON120ELVW
EMOH11LLON120ELVW Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: EMOH11LLON120ELVW
Light Modules sold separately
Finish: White
Ceiling Appearance: Flangeless
Wattage: 12W Low Output
Voltage: 120V
Driver: Standard phase dimming (Down to <1%)
Housing Rated: Non- IC Airtight
Length: 9.9"
Width: 8.7"
Height: 5.8"