Visual Comfort Architectural 700WSCLR53BZ-LED930 Modern Collier 53" LED Wall Sconce Light- 120-277V - CCT: 3000K - Finish: Dark Bronze
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : 700WSCLR53BZ-LED930
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural 700WSCLR53BZ-LED930
700WSCLR53BZ-LED930 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: 700WSCLR53BZ-LED930
UPC: 191963345687
Finish: Dark Bronze
Color Temperature: 3000K
Material: Aluminum or Brass, Crystal
Wattage: 17.3W
Voltage: 120-277V
Delivered Lumens: 955
CRI: 90
Dimmable: 0-10, ELV, TRIAC
Width: 3.1"
Height: 53"
Extension: 3"
Weight: 13 lbs
17.3W Integrated LED (Included)