Visual Comfort Architectural 700PLUF30N-LED927 Modern 30" Plural Faceted 1-lt LED Picture Wall Light - 120-277V - CCT: 2700K - Finish: Polished Nickel
Available: In stock
SKU : 700PLUF30N-LED927
View full details
Visual Comfort Modern Collection 700PLUF30N-LED927
700PLUF30N-LED927 Product Description
Specifications
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: 700PLUF30N-LED927
UPC: 0191963291427
Finish: Polished Nickel
Material: Aluminum, Brass, Acrylic
Wattage: 20.8W
Voltage: 120-277V
Color Temperature: 2700K
Delivered Lumens: 1400
CRI: 95
Dimmable: ELV, TRIAC, 0-10V
Length: 30"
Width: 8.9"
Height: 0.7"
Extension: 8.9"
Weight: 3 lbs.
1 x 20.8W Integrated LED (Included)