Visual Comfort Architectural 700OBT30NB-LED927 Modern 30" Orbet 27-lt LED Chandelier Ceiling Light - 120-277V - CCT: 2700K - Finish: Natural Brass
Available: In stock
SKU : 700OBT30NB-LED927
View full details
Visual Comfort Architectural 700OBT30NB-LED927
700OBT30NB-LED927 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: 700OBT30NB-LED927
UPC: 0191963248629
Finish: Natural Brass
Material: Steel, Brass, Milk Glass orb
Wattage: 38.2W
Voltage: 120-277V
Color Temperature: 2700K
Delivered Lumens: 2376
CRI: 90
Dimmable: ELV, TRIAC
Length: 30"
Width: 30"
Height: 2.8"
Maximum Height: 144"
Minimum Height: 20"
Weight: 16.5 lbs
27 Lights, 38.2W Total Integrated LED (Included)