Visual Comfort Architectural 700LSNYR72B-LED930 Sean Lavin Nyra LED 72 inch Nightshade Black Linear Suspension Ceiling Light, Integrated LED, 3000K, 94.4W
Available: In stock
SKU : 700LSNYR72B-LED930
View full details
Visual Comfort Architectural 700LSNYR72B-LED930
700LSNYR72B-LED930 Product Description
Features:
Constructed of aluminum
Comes with acrylic shades
Can be installed on vaulted ceilings
Includes(4) 6" and (8) 12" downrods
Integrated 94.4 watt LED lighting
Capable of being dimmed
Plug included
ETL listed for damp location
Title 24 compliant
Covered under Visual Comfort's 5 year warranty
Dimensions:
Height: 12-1/8"
Maximum Height: 74"
Width: 72"
Depth: 10"
Product Weight: 22 lbs
Wire Length: 180"