Visual Comfort Architectural 700FJTLML12Z-LED930 2" LED Tellium Freejack Head Light - Rod Length: 12" - Finish: Antique Bronze
Available: In stock
SKU : 700FJTLML12Z-LED930
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural 700FJTLML12Z-LED930
700FJTLML12Z-LED930 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: 700FJTLML12Z-LED930
Length: 12"
Finish: Antique Bronze
System: Freejack
Material: Aluminum
Wattage: 7W
Voltage: 12V
Color Temperature: 3000K
CRI: 90
Dimming: ELV, MLV
The head rotates 360° and pivots 90° to direct the beam.
Width: 3.8"
Height: 2.3"
Product Weight: 1 lbs
7W Integrated LED