Visual Comfort Architectural 700FIA30B-LED930 Modern Fiama 30" LED Single Tier Suspension Chandelier Ceiling Light - 120-277V - CCT:3000K - Finish: Black
Available: In stock
SKU : 700FIA30B-LED930
View full details
Visual Comfort Architectural 700FIA30B-LED930
700FIA30B-LED930 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort
SKU: 700FIA30B-LED930
UPC: 0008297490559
Finish: Black
Material:  Aluminum
Wattage: 80.3W
Voltage: 120-277V
Color Temperature: 3000K
Delivered Lumens: 5768
CRI: 90
Width: 30"
Height: 1.5"
Min  Hanging Height: 15"
Max Hanging Height: 147"
Cord Length: 144"
Product Weight: 9 lbs
80.3W Integrated LED