Visual Comfort Architectural 700CLR84NB-LED927R Modern 84" Collier LED Chandelier with Remote Mount Driver Ceiling Light - 120V - CCT: 2700K - Finish: Natural Brass
Available: In stock
SKU : 700CLR84NB-LED927R
View full details
Visual Comfort Architectural 700CLR84NB-LED927R
700CLR84NB-LED927R Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort
SKU: 700CLR84NB-LED927R
UPC: 0191963238965
Finish: Natural Brass
Mounting: Remote
Material: Solid faceted Crystal
Wattage: 28.7W
Voltage: 120V
Color Temperature: 2700K
Delivered Lumens: 1582
CRI: 90
Dimmable: ELV, TRIAC
Length: 2"
Width: 2"
Height: 89.7"
Canopy: 4.5" W x 0.8" H
Weight: 16 lbs
28.7W Integrated LED (Included)