Visual Comfort Architectural 700CLR108NB-LED927S Modern 108" Collier LED Chandelier with Surface Mount Driver Ceiling Light - 120-277V - CCT: 2700K - Finish: Natural Brass
Available: In stock
SKU : 700CLR108NB-LED927S
View full details
Visual Comfort Architectural 700CLR108NB-LED927S
700CLR108NB-LED927S Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort
SKU: 700CLR108NB-LED927S
UPC: 0191963238620
Finish: Natural Brass
Mounting: Surface
Material: Solid faceted Crystal
Wattage: 36.9W
Voltage: 120-277V
Color Temperature: 2700K
Delivered Lumens: 2064
CRI: 90
Dimmable: ELV, TRIAC
Length: 2"
Width: 2"
Height: 115.1"
Canopy: 4.5" W x 0.8" H
Weight: 20 lbs
36.9W Integrated LED (Included)