Task Lighting LV2P712V12-03W3 3 Watt 9" Vivid Series Flat Led Light Bar - CCT 3000k - 129 Lumens - 12V
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LV2P712V12-03W3
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Task Lighting LV2P712V12-03W3
LV2P712V12-03W3 Product Description
Specifications:
Manufacturer: Task Lighting
Under Cabinet Type: Low Voltage, Light Bars, CCT Tunable
Manufacturer Part Number: LT2P324V12-03W
UPC: 840002591232
Lumens: 137 Lumens
Wattage: 3 Watts
Input Voltage: 24V
Dimmable: 0-10V
Color Temperature: CCT Tunable
Color: White
Rated Hours: 30,000 Hours
Min Operating Temp: -4 Degrees F
CRI: 90+
Special Features:
CCT Selectable, Wet Location Rated
Dimensions
Length: 7.31"
Width: 0.63"
Height: 0.63"