Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LT2PX24V15-04W
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Task Lighting LT2PX24V15-04W
LT2PX24V15-04W Product Description
Specifications:
Brand: Task Lighting
SKU: LT2PX24V15-04W
UPC: 840002591522
Under Cabinet Type: Low Voltage, Light Bars, CCT Tunable
Lumens: 218 Lumens
Wattage: 4 Watts
Input Voltage: 24V
Dimmable: 0-10V
Color Temperature: CCT Tunable
Color: White
Rated Hours: 30,000 Hours
Min Operating Temp: -4 Degrees F
CRI: 90+
Special Features: CCT Selectable, Wet Location Rated
Length: 11.69"
Width: 0.63"
Height: 0.5"