Task Lighting LS6PX24V42-18W4
LS6PX24V42-18W4 Product Description
Specifications:
Manufacturer: Task Lighting
Under Cabinet Type: Low Voltage, Light Bars
Manufacturer Part Number: LS6PX24V42-18W4
UPC: 196734003421
Lumens: 1,525 Lumens
Wattage: 18 Watts
Input Voltage: 24V
Dimmable: 0-10V
Color Temperature: 4000K
Color: White
Rated Hours: 50,000 Hours
Min Operating Temp: -4 Degrees F
CRI: 90+
Special Features: Wet Location Rated
Dimensions
Length: 38.13"
Width: 0.63"
Height: 0.5"