Task Lighting LR1PX24V24-03W3 3 Watt 20" Radiance Series Recessed LED Light Bar - 3000K - 164 Lumens - 24V
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LR1PX24V24-03W3
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Task Lighting LR1PX24V24-03W3
LR1PX24V24-03W3 Product Description
Specifications:
Manufacturer: Task Lighting
Under Cabinet Type: Low Voltage, Light Bars
Manufacturer Part Number: LR1PX24V24-03W3
UPC: 840002594776
Lumens: 164 Lumens
Wattage: 3 Watts
Input Voltage: 24V
Dimmable: 0-10V
Color Temperature: 3000K
Color: White
Rated Hours: 30,000 Hours
Min Operating Temp: -4 Degrees F
CRI: 90+
Special Features: Wet Location Rated
Dimensions
Length: 20.44"
Width: 0.63"
Height: 0.5"