Task Lighting LP72HR36NDGSN30 72.5" 36W Lighted Power Strip - 8 Receptacles - CCT 3000K - 3,600 Lumens - 12V - Satin Nickel Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LP72HR36NDGSN30
Category : Led Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Task Lighting LP72HR36NDGSN30
LP72HR36NDGSN30 Product Description
Specifications:
Manufacturer: Task Lighting
Under Cabinet Type: Lighted Power Strip
Manufacturer Part Number: LP72HR36NDGSN30
UPC: 840002542395
Lumens: 3,600 Lumens
Wattage: 36 Watts
Input Voltage: 12V
Dimmable: 120V
Color Temperature: 3000K
Color: Satin Nickel
Rated Hours: 50,000 Hours
CRI: 90+
Dimensions
Length: 72.5"
Width: 2.63"
Height: 1.63"