Orbit SCG-75-450/560 3/4" Steel Strain Relief Cord-Grip Connector 0.450" - 0.560"
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : SCG-75-450/560
BRAND : Orbit
Category : Accessories
Request A Quote
View full details
Orbit SCG-75-450/560
SCG-75-450/560 Product Description
Orbit Industries’ Steel Strain Relief Cord-Grip connectors are used to secure and seal cords or cables entering enclosures or raceways. The installation is easy: cords can be inserted without any disassembling fittings. Orbit Industries strain relief cord-grip connectors have a minimum 0.125” to a maximum 1.050” cable range.