NORA Lighting NYLM-5STCDXWWLE4/84 5" iLENE Stem Mounted LED Mini Cylinder - 40 Watt - Comfort Dim (3100K to 2000K) - 120-277 Volt - Triac/ELV/0-10V, 84-Inch Stem - White Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : NYLM-5STCDXWWLE4/84
BRAND : NORA Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
NORA Lighting NYLM-5STCDXWWLE4/84
NYLM-5STCDXWWLE4/84 Product Description
Specifications:
Manufacturer: NORA Lighting
SKU: NYLM-5STCDXWWLE4/84
UPC: 732180196838
Lumens / Wattage: 2000lm / 40W (1800lm with Comfort Dim)
Input Voltage: 120-277VAC
Cree® LED COB or Comfort Dim Technology
Stem Mounted
Comfort Dim (3100K to 2000K)
Flood (installed), narrow flood and spot optics included
Dimming: Triac/ELV/0-10V
Stem Length:  84" (7')