NORA Lighting NYLM-5ST40XSSLE4/24 5" iLENE Stem Mounted LED Mini Cylinder - 40 Watt - Color Temp. 4000K - 120-277 Volt - Triac/ELV/0-10V, 24-Inch Stem - Silver Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : NYLM-5ST40XSSLE4/24
BRAND : NORA Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
NORA Lighting NYLM-5ST40XSSLE4/24
NYLM-5ST40XSSLE4/24 Product Description
Specifications:
Manufacturer: NORA Lighting
SKU: NYLM-5ST40XSSLE4/24
UPC: 732180827329
Lumens / Wattage: 2000lm / 40W (1800lm with Comfort Dim)
Input Voltage: 120-277VAC
Cree® LED COB or Comfort Dim Technology
Stem Mounted
Color Temp.: 4000K
Flood (installed), narrow flood and spot optics included
Dimming: Triac/ELV/0-10V
Stem Length:  24" (2')