NORA Lighting NYLM-3ST40XSSLE4/84 3" iLENE Stem Mounted LED Mini Cylinder - 30 Watt - Color Temp. 4000K - 120-277 Volt - Triac/ELV/0-10V, 84-Inch Stem - Silver Finish
Available: In stock
SKU : NYLM-3ST40XSSLE4/84
View full details
NORA Lighting NYLM-3ST40XSSLE4/84
NYLM-3ST40XSSLE4/84 Product Description
Specifications:
Manufacturer: NORA Lighting
SKU: NYLM-3ST40XSSLE4/84
UPC: 732180196111
Lumens / Wattage: 1500lm / 30W LED
Input Voltage: 120-277VAC
Color Temperature: 4000K
Color Rendering Index: 90+ CRI
Optics: Three field-changeable optics included
Dimming: Triac, ELV or 0-10V
Cree® LED COB or Comfort Dim Technology
Stem, Surface or Cable Mounted
Flood (installed), narrow flood and spot optics included
ENERGY STAR® certified
Stem Size: 84" ( 7' )