NORA Lighting NYLM-3ST30XSSLE4/84 3" iLENE Stem Mounted LED Mini Cylinder - 30 Watt - Color Temp. 3000K - 120-277 Volt - Triac/ELV/0-10V, 84-Inch Stem - Silver Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : NYLM-3ST30XSSLE4/84
BRAND : NORA Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
NORA Lighting NYLM-3ST30XSSLE4/84
NYLM-3ST30XSSLE4/84 Product Description
Specifications:
Manufacturer: NORA Lighting
SKU: NYLM-3ST30XSSLE4/84
UPC: 732180195817
Lumens / Wattage: 1500lm / 30W LED
Input Voltage: 120-277VAC
Color Temperature: 3000K
Color Rendering Index: 90+ CRI
Optics: Three field-changeable optics included
Dimming: Triac, ELV or 0-10V
Cree® LED COB or Comfort Dim Technology
Stem, Surface or Cable Mounted
Flood (installed), narrow flood and spot optics included
ENERGY STAR® certified
Stem Size: 84" ( 7' )