NORA Lighting NYLM-2ST40XSSLE3A/36 2" iLENE Stem-Mounted LED Mini Cylinder - 15 Watt - 4000K Color Temp. - 120 Volt - Triac/ELV, 36-Inch Stem - Silver Finish
Available: In stock
SKU : NYLM-2ST40XSSLE3A/36
View full details
NORA Lighting NYLM-2ST40XSSLE3A/36
NYLM-2ST40XSSLE3A/36 Product Description
Specifications:
Manufacturer: NORA Lighting
SKU: NYLM-2ST40XSSLE3A/36
UPC: 732180194391
Lumens / Wattage:  1000lm / 15W (725lm with Comfort Dim)
Input Voltage: 120VAC
Color Temp.: 4000K
Color Rendering Index: 90+ CRI
Optics: Three field-changeable optics included
Dimming:  Triac/ELV
ENERGY STAR® certified
Stem Size: 36" ( 3' )