NORA Lighting NYLM-2ST40XBBLE3A/24 2" iLENE Stem-Mounted LED Mini Cylinder - 15 Watt - 4000K Color Temp. - 120 Volt - Triac/ELV, 24-Inch Stem - Black Finish
Available: In stock
SKU : NYLM-2ST40XBBLE3A/24
View full details
NORA Lighting NYLM-2ST40XBBLE3A/24
NYLM-2ST40XBBLE3A/24 Product Description
Specifications:
Manufacturer: NORA Lighting
SKU: NYLM-2ST40XBBLE3A/24
UPC: 732180819942
Lumens / Wattage:  1000lm / 15W (725lm with Comfort Dim)
Input Voltage: 120VAC
Color Temp.: 4000K
Color Rendering Index: 90+ CRI
Optics: Three field-changeable optics included
Dimming:  Triac/ELV
Cree® LED COB or Comfort Dim Technology
Stem, Surface or Cable Mounted
Flood (installed), narrow flood and spot optics included
Pendant cone accessory available for  decorative appearance
ENERGY STAR® certified
Stem Size: 24" ( 2' )