Nora Lighting NRLM-16ST2530BWLE4/12 16" RLM 12" Stem Mounted LED Shade - 27 Watt - 3000K Color Temp. - 2500 Lumens - 0-10V/Triac/ELV - Black Outer/White Inner
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : NRLM-16ST2530BWLE4/12
BRAND : NORA Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
NORA Lighting NRLM-16ST2530BWLE4/12
NRLM-16ST2530BWLE4/12 Product Description
Specifications:
Manufacturer: Nora Lighting
SKU: NRLM-16ST2530BWLE4/12
UPC: 732180784400
Finish: Black Outer/White Inner
Wattage: 27W
Voltage: 120/277V
Color Temperature: 3000K
Lumens: 2500 lm
CRI: 90+
Dimming: 0-10V/Triac/ELV
Field adjustable pendant cord or stem mounted up to 96"
Diameter: 16"
Height: 13.13"
Stem Length: 12"