MaxLite EF3.5BA10D930/JA81 Filament Lamps Enclosed Filament 3.5W Ba10, 350lm Dim 90CRI 3000k Ja8 Gen 1
Available: In stock
SKU : EF3.5BA10D930/JA81
BRAND : MaxLite
Category : LED Trims And Bulbs
Request A Quote
View full details
MaxLite EF3.5BA10D930/JA81
EF3.5BA10D930/JA81 Product Description
Specifications:
SKU: EF3.5BA10D930/JA81
UPC: 767627073137
Brand: MaxLite
Watts (W): 3.5
Voltage (V): 120
Delivered Lumens (lm): 350
Efficacy (lm/W): 90
Color Rendering Index (CRI): ≥90
Color Temperature (K): 3000
Beam Angle: 320
Power Factor: 0.90
Min. Ambient Temp (°F): -4
Max. Ambient Temp (°F): 104
L70 (Hours): 15000
ETL: cETLus Listed
Dimming compatible: Y
Dimming: Triac
Size: 1.38 in x 3.58 in