Lutron CARS-15-TR-BR Claro 15A Tamper Resistant Receptacle, Brown Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : CARS-15-TR-BR
BRAND : Lutron
Category : Dimmers / Lighting Controls
Request A Quote
View full details
Lutron CARS-15-TR-BR
CARS-15-TR-BR Product Description
Features:
If you want to use a dimmable receptacle, you'll need to purchase a dimmer and a replacement plug
Available in 27 colors
Coordinating Claro wallplates available separately
15A and 20A models available
Specifications:
Manufacturer: Lutron
Manufacturer Part Number: CARS-15-TR-BR
UPC: 027557618496
Amps: 15A
Input Voltage: 120V