Keystone MPS-320A-P-KIT 3/1 320W Pulse Start Metal Halide, Ballast Replacement Kit, 5 Tap (120/208/240/277/480V), with Capacitor and ignitor. Ballast included: MPS-320-A-P-CA.
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : MPS-320A-P-KIT 3/1
BRAND : Keystone
Category : Electrical
Request A Quote
View full details
Keystone MPS-320A-P-KIT 3/1
MPS-320A-P-KIT 3/1 Product Description
Features:
Kit includes: Ballast, Capacitor, Ignitor, Mounting Brackets, Mounting Hardware
ANSI Designation: M132 or M154
Line Voltage: 120/208/240/277/480V
Regulation: 10%
Frequency: 60 Hz
Recommended Fuse (A): 8/6/5/3/3
Circuit Type: CWA
Insulation Class: 180ºC
Capacitor Value: 21 MF
Capacitor Voltage Rating: 345 V