Keystone MH-175A-P-KIT 3/1 175W Metal Halide Ballast Replacement Kit, 5 Tap (120/208/240/277/480V), With Capacitor, brackets, and mounting hardware. Included Ballast: MH-175A-P-CA
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : MH-175A-P-KIT 3/1
BRAND : Keystone
Category : Electrical
Request A Quote
View full details
Keystone MH-175A-P-KIT 3/1
MH-175A-P-KIT 3/1 Product Description
Features:
• ANSI Designation: M57 or H39
• Line Voltage: 120/208/240/277/480
• Regulation: 10%
• Frequency: 60 Hz
• Recommended Fuse (A): 5/3/3/2/2
• Circuit Type: CWA (Without Ignitor)
• Insulation Class: 180ºC
• Capacitor Value: 10 uF
• Capacitor Voltage Rating: 400 V