Keystone KT-MSLED19-2-835-VDIM-P 2-ft 19W Microstrip Fixture, 2470 lm, 120V-277V, 3500K, White
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : KT-MSLED19-2-835-VDIM-P
BRAND : Keystone
Category : LED Commercial lighting
Request A Quote
View full details
Keystone KT-MSLED19-2-835-VDIM-P
KT-MSLED19-2-835-VDIM-P Product Description
Keystone Technologies' 2-ft 19W microstrip fixture has a frosted lens with 3500K color temperatures. Ideal for commercial, retail or residential applications
Specifications:
Brand: Keystone
Part Number: KT-MSLED19-2-835-VDIM-P
Certification: cUL/UL Listed, DLC Listed, Damp Location
Color / Finish: White
Color Temperature (CCT): 3500K
CRI: 80
Dimmable: Yes
Efficacy: 130 lm/W
Lamp Life (Rated): 50,000 hrs
Input Voltage: 120V–277V
Wattage: 19W
Warranty: 10 Years
Product Dimensions: 22.20 in × 2.88 in × 2.36 in