Keystone KT-LED26T8-60P2S-840-D /G2 8-ft 60-in 26W LED Sign Tube, Double, R17d, 120V-277V, CCT 4000K, Clear
Available: In stock
SKU : KT-LED26T8-60P2S-840-D /G2
BRAND : Keystone
Category : LED Trims And Bulbs
Request A Quote
View full details
Keystone KT-LED26T8-60P2S-840-D /G2
KT-LED26T8-60P2S-840-D /G2 Product Description
Keystone Technologies' 60-in 26W LED sign tube is double-sided with rotatable end caps and a 360-degree beam. It has 4000K color temperatures and is a replacement for T12HO and T8HO fluorescent lamps.
Specifications:
Brand: Keystone
Part Number KT-LED26T8-60P2S-840-D /G2
Beam Angle 360
Certificate cUL/UL Listed
Color Temperature 4000K
CRI 80
Efficacy    120 lm/W
Life Hours 50000
Lumens     3120 lm
Maximum Voltage 120V-277V
Wattage 26W
Product Dimensions 57.91 in (L)