Keystone KT-HBLED270-4F-840-VDIM-P /G2 270W LED Highbay, 4ft Long, 120-277V Input, Frosted Lens, 4000K, 0-10V Dimmable, Premium Series, Generation 2
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : KT-HBLED270-4F-840-VDIM-P /G2
BRAND : Keystone
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
Keystone KT-HBLED270-4F-840-VDIM-P /G2
KT-HBLED270-4F-840-VDIM-P /G2 Product Description
Features:
270W; 4000K Color Temperature.
Architectural grade compact design.
Powered by Keystone 0-10V dimming LED drivers with 12V aux.
Frosted lens eliminates glare.
V-hook and chain mounting accessories included.
Specifications:
Part Number    KT-HBLED270-4F-840-VDIM-P /G2
Certificate    cUL/UL Listed, DLC Premium
Color Temperature    4000K
CRI    80
Dimmable    Yes
Efficacy    150 lm/W
Life Hours    100000
Maximum Voltage    120V-277V
Warranty    10 Yr
Wattage    270W