Available: In stock
SKU : ECO1RT02RF15DTWWFR
View full details
Eurofase Lighting ECO1RT02RF15DTWWFR
ECO1RT02RF15DTWWFR Product Description
SPECIFICATIONS:
Brand: Eurofase
FIXTURE BODY 18 gauge powder-coated steel body. Aluminum
powder-coated surface mount ring
INSTALLATION TYPE Remodel/existing ceiling N/C plate, IC Box on
CUT HOLE Ø3”
COLOR FINISH White
LIGHT MODULE High output, high efficiency LED COB.
Lumen Maintenance: 70%@50,000hrs
INPUT VOLTAGE 120V - 277V
WATTAGE 10W IC Rated, 15W Non-IC Rated
POWER SUPPLY ERP 10W or 15W, Constant Current 250mA or
350mA power supply
Minimum operating temperature: -30o
Enclosed in a Junction box with 12” flexible cable to mate to the module connector
CRI 90+
DIMMING TRIAC/ELV/0-10V
CCT OPTIONS Dim To Warm
REFLECTORS (W) Wide 38o
DIFFUSERS Frosted
Wattage: 15W