ESL Vision ESL-MUR-200W-330-HV MULTI-USE RETROFIT (MUR) Series , 200 Watt, 277–480 VAC, 25,029 Lumens, Color Temp. 3000K
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : ESL-MUR-200W-330-HV
BRAND : ESL Vision
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
ESL Vision ESL-MUR-200W-330-HV
ESL-MUR-200W-330-HV Product Description
ESL Vision MULTI-USE RETROFIT (MUR) Series , 200 Watt, 277–480 VAC, 25,029 Lumens, Color Temp. 3000K
Specifications:
Manufacturer: ESL Vision
SKU: ESL-MUR-200W-330-HV
UPC: 842219114709
Wattage: 200W
Input Voltage: 277–480 VAC
Selectable Color Temperatures (Kelvin): 3000K
Brightness: 25,029
Efficacy: 121 (lm/W)
Rated Life: 100,000 hours for long-lasting performance
CRI (Color Rendering Index): >75
Operating Temperature Range: -4°F to 140°F (-20°C to 60°C)
Dimensions (L×W×H): 6.8" × 4.9" × 2.6"