Elco Lighting E25MB-0727-FC-12 2″ Sylo™, Monopoint With Koto™, Focus Module 770 lm, Color Temperature 2700K, Adjustable Beam Angle 18º - 50º, 12" Stem, All Black Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : E25MB-0727-FC-12
BRAND : ELCO Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Elco Lighting E25MB-0727-FC-12
E25MB-0727-FC-12 Product Description
Elco Lighting 2″ Sylo™, Monopoint With Koto™, Focus Module 770 lm, Color Temperature 2700K, 12" Stem, Adjustable Beam Angle 18º - 50º, All Black Finish
SPECIFICATIONS:
Wattage 10W
Lumens 770 lm
Voltage 120V
Color Temp. 2700K
Dimmable Triac/ELV
Lamp Type LED
Beam Angle Adjustable Beam 18° -
50°
CRI 95+
Length: 12" Stem
Damp Location UL Listed
FEATURES:
Modern Die-Cast aluminum fixture for easy
maintenance and upgrades
Fits 3 ½″ and 4″ Octagon and Round Junction boxes
Sunset option dims from 3000K to 1800K
90° tilt, 358° rotation
Energy Star Certified. Title 24 JA8-2019 Compliant
Life span of 50,000 hours L70
Integrated 120V Dimmable Driver Triac/ELV