Elco Lighting E1L61FSDW 1" Trimless Round Recessed Oak™ Downlight, Beam Angle 38° Color Temperature SunsetK, All White
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : E1L61FSDW
BRAND : ELCO Lighting
Category : LED Recessed Lighting
Request A Quote
View full details
Elco Lighting E1L61FSDW
E1L61FSDW Product Description
Elco Lighting 1" Trimless Round Recessed Oak™ Downlight, Beam Angle 38°, Color Temperature SunsetK, All White
SPECIFICATIONS:
Wattage 6.1W
Lumens 450 lm
Voltage 12V AC
Color Temp. SunsetK
Dimmable Yes
Lamp Type LED
Beam Angle 38°
CRI 93+
Wet Location UL Listed
FEATURES:
1" Trimless Round Recessed Oak™ Downlight: 1″ Trimless Light Engine