Eiko LLH1E/130W/840/UD-W115 MOD Linear LED High Bay Light 2ft 130W 19,500lm 80CRI 4000K 120-277V 0-10V Dimming Z10, 15ft White Power Cord
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LLH1E/130W/840/UD-W115
BRAND : EiKO
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
Eiko LLH1E/130W/840/UD-W115
LLH1E/130W/840/UD-W115 Product Description
Specifications:
Voltage    120-277VAC
Lumens (lm)    19,500 lm
Wattage    130W
Efficacy (lm/W)    150 lm/W
CCT    4000
CRI    80+
Dimming    0-10
Nominal Size    2 Foot
Replacement For/Equivalent    HBF 8x T8/6x T5 HO
DLC Version    DLC Premium
T20 Status    Exempt
Wet/Damp/Dry Location    Dry
RoHS Compliant    Yes
UL    Yes
Dimensions (L x W x H)    L: 27" [689 mm], W: 12 5/8" [320 mm], H: 3 5/8" [92 mm]
Housing Color    White
Lens Material    Acrylic (PMMA)
Operating Temp Range (°F/°C)    -22F to 122F (-30C to 50C)
Auxiliary Output    12V, 200mA