Eiko LHB3-2205-1-W110-N06-M1 Mod Linear LED High Bay Light, 220W, 5000K, 277V, Dimmable, 10' Cord, L7-15P Plug, PIR Sensor
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LHB3-2205-1-W110-N06-M1
BRAND : EiKO
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
Eiko LHB3-2205-1-W110-N06-M1
LHB3-2205-1-W110-N06-M1 Product Description
Specifications:
Voltage    277VAC
Lumens (lm)    30,769 lm
Wattage    220W
Efficacy (lm/W)    142 lm/W
CCT    5000
CRI    80+
Replacement For/Equivalent    6 lamp T5 HO or 400W+ MH
DLC Version    DLC Premium
T20 Status    Exempt
IP Rating    IP20
Wet/Damp/Dry Location    Damp
Dimensions (L x W x H)    L: 24 13/16" (630 mm), W: 11 13/16" (300 mm), H: 1 7/8" (48 mm)
Housing Color    White
Lens Material    Acrylic (PMMA)
Operating Temp Range (°F/°C)    -40F to 122F (-40C to 50C)
Driver Surge Protection (kV)    L/N-PE: 4kV, L-N: 2kV