Diode LED DI-CPCHA-SQ48 48" Chromapath LED Tape Light SQUARE Aluminum Channel
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : DI-CPCHA-SQ48
BRAND : Diode LED
Category : Accessories
Request A Quote
View full details
Diode LED DI-CPCHA-SQ48
DI-CPCHA-SQ48 Product Description
CHROMAPATH® Builder Channels protect and provide light diffusion for indoor LED tape light. CHROMAPATH Builder Channels provide a rigid, dust proof housing that can be mounted on virtually any flat surface. These channels can be custom cut, as well as mounted end to end to any total length. These sturdy but lightweight matte finish anodized aluminum channels are sold in 48 inch, 96 inch and custom-length sections. These channels can help create sleek, completely customized LED tape lighting installations.