Diode LED DI-12V-STMLT-40-W016 16.4 ft StreamLite Wet Location Tape Light 12V, Color Temperature 4000K, Spool
Available: In stock
SKU : DI-12V-STMLT-40-W016
View full details
Diode LED DI-12V-STMLT-40-W016
DI-12V-STMLT-40-W016 Product Description
Specifications:
Wattage: 3.3W/ft.
Voltage: 12V
Color Temperature: 4000K
Lumens: 266/ft.
CRI: 90+
Dimmable
Max. Run: 16.4 ft
Cut Points: 1.4"
Field Cuttable
LED Chip Beam Angle: 120°
Dimensions:
Length: 16.4 ft
Width: 0.4"
Height: 0.2"