Diode LED DI-120V-SABER-42 42-in 18W Saber Undercabinet Light, 120V, 1480 lm, CCT Select, White
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : DI-120V-SABER-42
BRAND : Diode LED
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Diode LED DI-120V-SABER-42
DI-120V-SABER-42 Product Description
Diode LED's 42-in 18W Saber undercabinet light is easy to install and has 5 selectable color temperatures. Ideal for under cabinets and task lighting.
Features:
42-in; 18W.
No drivers needed.
Link multiple fixtures for long runs.
Diffused lighting with no hot spots.
Concealed self-contained mounting.
Max Run: 384W.