Dals Lighting NAPF30-CC-UNV-BK 30 Inch Fixture - 2 in 1 Pendant and Flush Mount Light, 5CCT,Lumens 3330, Watt 60W Black Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : NAPF30-CC-UNV-BK
BRAND : DALS Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Dals Lighting NAPF30-CC-UNV-BK
NAPF30-CC-UNV-BK Product Description
Specifications:
SKU: NAPF30-CC-UNV-BK
Brand: Dals Lighting
Application (UL Listed): Dry Location
Average Hours: 50000
Beam Angle: 110
Certification: ETL Listed
CRI: 90
Finish: Black
Lumens: 3330
Materials: Aluminum
Number of Bulbs: 1
Series / Collection: Napa
Style: Traditional / Classic
Voltage: 120V
Wattage: 60W
CCT: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Height: 16"
Length: 30"
Width: 30"