Dabmar Lighting GM812-L20-50K-VG
GM812-L20-50K-VG Product Description
Dabmar Lighting GM812-L20-50K-VG LED Cast Aluminum G24 Post Top Light Fixture, 120V-277V, Color Temperature 5000K, Verde Green Finish
Specifications:
Manufacturer: Dabmar Lighting
SKU: GM812-L20-50K-VG
Bulb: Incandescent, Medium
Bulb Base: Medium
Color Temperature: 5000K
Depth: 15.94"
Finish: Verde Green
Height: 25"
Min Height: 25"
Materials: Durable Cast Aluminum Construction
Mount Type: Post Mount
Overall Height: 25"
Post Included: No
Post Type: Single Post
Style: Transitional
Voltage: 120V-277V
Wattage: 20W
Width: 16.75"