Dabmar Lighting DW3650-L12-50K-W LED Polycarbonate Up/ Down Light Wall Fixture, 120V-277V, G24, Color Temperature 5000K, White Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : DW3650-L12-50K-W
BRAND : Dabmar Lighting
Category : LED Outdoor Lighting
Request A Quote
View full details
Dabmar Lighting DW3650-L12-50K-W
DW3650-L12-50K-W Product Description
Specifications:
Manufacturer: Dabmar Lighting
SKU: DW3650-L12-50K-W
Bulb: Metal Halide
Color Temperature: 5000K
Depth: 4.81"
Finish: White
Height: 7.63"
Min Height: 7.63"
Light Direction: Both Up Or Down Lighting
Materials: Durable Polycarbonate Cover With Cast Aluminum Backplate
Sconce Type: Outdoor
Style: Functional
Voltage: 120V-277V
Wattage: 12W
Width: 14.5"