Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : DW1100-L20-50K-BZ
BRAND : Dabmar Lighting
Category : LED Outdoor Lighting
Request A Quote
View full details
Dabmar Lighting DW1100-L20-50K-BZ
DW1100-L20-50K-BZ Product Description
Dabmar Lighting Cast Aluminum Mini Wall Fixture, G24, Color Temperature 5000K, Bronze Finish
Specifications
Color Temperature: 5000k
Depth: 9.00"
Finish: Bronze
Height: 8.5"
Min Height: 8.50"
Overall Height: 8.50"
Sconce Type: Outdoor
Style: Functional
Voltage: 120V-277V
Wattage: 20W
Weight: 3.6 lbs.
Width: 8.44"